SPÓŁDZIELNIA ROLNICZO-HANDLOWA „ROLNIK” 

TEL/FAX: 618177161, 618177129 

 Email: pobiedziska@spoldzielniarolnik.pl

1. Dni Pobiedzisk

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Naszej Gminy na uroczyste świętowanie Dni Pobiedzisk. Przybądźcie całymi rodzinami, organizatorzy także my zadbamy, aby każdy podczas imprezy znalazł „coś dla siebie".

2. Szkolenia i Spotkania

Szkolenia i Spotkania spółdzielcze,a także prowadzenie działalności edukacyjno-kulturalnej oraz działalności reintegracji społecznej.

3. Niedziela Palmowa

Kiermasz Wielkanocny - Niedziela Palmowa. W Pobiedziskach w Niedzielę Palmową odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę i strojne jajo. Był osiołek symbolizujący tego, na którym.

4. 70-cio lecie Spółdzielni

Foto relacja 70-cio lecie Spółdzielni. Rok 2015 był dla Spółdzielni Rolniczo-Handlowej „ROLNIK” w Pobiedziskach szczególnie ważny.

Jubileusz 70-cio lecia Spółdzielni

Rok 2015 był dla Spółdzielni Rolniczo-Handlowej „ROLNIK” w Pobiedziskach szczególnie ważny. 31 maja tegoż roku obchodziliśmy uroczyście 70-tą rocznicę powstania ....

Wizyta prof. Carla-Alexandra Graubnera z Darmastadt w Pobiedziskch -  mała odsłona wielkiego dzieła pojednania pomiędzy Niemcami  i Polakami

78 lat temu w czerwcu 1940 r. na  mocy postanowień układu pomiędzy Adolfem Hitlerem a Józefem Stalinem na majątku wysiedlonego, polskiego dyplomaty Tadeusza Jackowskiego w Pomarzanowicach k. Pobiedzisk została osiedlona rodzina estońskich Niemców Karla i Elisabeth Graubnerów, pochodzących z rodzinnego majątku Carolinenhof  k. Tallina. W czasie swojego pobytu w Pomarzanowicach (Adlerhorst) przybysze z Estonii nie dali się uwieść antypolskiej indoktrynacji ze strony przedstawicieli nazistowskiej władzy.

Statystyka

  • Tu zaglądały
  • 8.png0.png9.png7.png7.png8.png

Design by: www.diablodesign.eu